Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring domu

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring domu


Monitoring domu
Każdy z nas ceni sobie poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz w jego pobliżu. Niekiedy jednak mieszkając zdalna od centrum i sąsiadów jesteśmy narażeni na różne zagrożenia, takie jak włamania i napady, dlatego też niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków zapobiegawczych. Do najczęściej wybieranych środków należy monitoring domu, który pozwala na odpowiednie zabezpieczenie otoczenia, a dodatkowo dzięki aspektowi psychologicznemu, skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy i złodziei.

Budowa efektywnego w działaniu systemy monitoringu domu, wymaga zastosowania kamery lub kamer o odpowiednich parametrach użytkowych.

Jaka kamera najlepiej sprawdzi się w monitoringu domu i terenu do niego przylegającego? Jedną z ciekawszych propozycji rynku jest kamera zintegrowana IP LC-626 firmy LC Security, słynącej z produkcji wysokiej jakości urządzeń CCTV w przystępnej dla każdego cenie. Kamera IP LC-626 spełnia wszystkie wymagania dla tego typu systemów nadzoru wideo oraz dostarcza doskonałej jakości obraz w rozdzielczości 2 Mpix (dokładna identyfikacja obserwowanych osób i przedmiotów). Prezentowane urządzenie posiada obudowę o klasie szczelności IP66, dzięki czemu cechuje się podwyższoną odpornością na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne.

Łatwą instalację nawet w trudno dostępnych miejscach umożliwia komunikacja bezprzewodowa na odległość do 100 m. Kamera sieciowa LC-626 posiada prawdziwą funkcję Dzień/Noc z mechanicznym filtrem podczerwieni i wbudowanym reflektorem IR LED o zasięgu 50 m, który zapewnia wyraźny obraz nawet w całkowitej ciemności. Na uwagę zasługuje również obsługa urządzeń mobilnych (Windows Mobile, Symbian i iPhone), które pozwalają na uzyskanie zdalnego podglądu obrazu z dowolnego miejsca (np. gdy jesteśmy w pracy lub na wakacjach).